Vigyázat! A nyugalom megzavarására alkalmas képek következnek
1944 - Frank Filan
A tarawai csatában elesett japán katonák fekszenek egy felrobbant betonerőd körül 1943. november 11-én. A véres ütközetre azt követően került sor, hogy amerikai tengerészgyalogosok lerohanták az akkoriban japán megszállás alatt álló Tarawa-atollt.
1945 - Joe Rosenthal
Minden idők talán legtöbbször reprodukált háborús fotója egy katarktikus pillanatot örökített meg, amikor öt tengerészgyalogos és egy hadosztályparancsnok kitűzte a második amerikai zászlót Ivo Dzsimánál a Suribachi-hegyen. Joe Rosenthal, az AP munkatársa előtt munkája közben két tengerészgyalogos is elsétált, így további három fényképet készített, hogy az ikonikus kép biztosan elkészüljön - elővigyázatossága indokolt volt, hiszen az előhívás közben két felvétel is megsemmisült.
1951 - Max Desfor
Észak-koreaiak a Tedongon átívelő megrongálódott hídon próbálnak menekülni Phenjannál a kínai Népi Felszabadító Hadsereg elől.
1965 - Horst Faas
Egy vietnami férfi meggyilkolt gyermekének holttestével a kezében áll a dél-vietnami hadsereg rohamcsapata előtt 1964. március 19-én. A gyermeket akkor ölték meg, amikor a kormánycsapatok megkezdték a vietnami gerillák üldözését a kambodzsai határ mellett.
1969 - Eddie Adams
Eddie Adams Pulitzer-díjas felvétele a vietnami háború egyik leghíresebb képe. A fotón - amely 1968-ban, a Tet-offenzíva elején, Ho Si Minh-város egyik utcáján készült - Nguyen Ngoc Loan parancsnok, a Vietnami Köztársaság rendőrfőnöke készül éppen lelőni egy vietkongot, Nguyen Van Lémt.
1977 - Neal Ulevich
Thai férfi a bangkoki Thammasat Egyetem egyik felakasztott diákjának élettelen testét ütlegeli székével. A bangkoki rendőrség azt követően rohamozta meg az intézményt, hogy a diákok elbarikádozták magukat és egy thai katonai vezető menesztését követelték.
1995 - Jean-Marc Bouju
Jean-Marc Bouju 1994-ben készített képén egy éhező ruandai asszony ül egy ruhangói ideiglenes klinika előtt. Mivel sokan egyáltalán nem részesültek megfelelő orvosi ellátásban, a konfliktus idején naponta 20-25 ember halt meg éhínség vagy a járványok következtében.
2004 - Mohamed Muheisen
Iraki férfi egy égő amerikai Humvee tetején állva ünnepli az amerikai fegyveres erők járművének felgyújtását.
2005 - John Moore
Fogoly beszélget egy amerikai katonával a válogatott, brutális kínzásokról, megalázásokról és embertelen vallatásokról elhíresült bagdadi Abu Ghraib börtönben.
2007 - Oded Bality
Magányos telepes veszi fel a harcot az izraeli rendfenntartókkal a ciszjordániai Ramallah melletti Amona telepének felszámolására indított akció során.