A hatvanas évek igencsak feszült idők voltak a brit pilóták, de különösen a brit RAF (Royal Air Force) nukleáris stratégiai csapásmérő repülői legénységének. A hidegháború legforróbb pontján, amikor a szovjet légierő lelőtt egy Lockheed U-2 amerikai felderítő repülőgépet és a kubai rakétaválság a tetőpontjára hágott, a nukleáris töltetek élesítése igen aktuálisnak látszott, s a pilóták felkészültek, hogy bármikor bevethetik őket.
Ebben a felfokozott és feszült hangulatban 40 ezer láb magasan egy kis robbanás a pilótafülkében – mondanunk sem kell – igen nyugtalanítónak tetszett. A nagy hatótávolságú nukleáris rakéták piros gombját már évek óta megnyomni akarók szíve nagyobb dobbant, majd lelkesedésük keserű csalódottságba váltott, amikor kiderült a valóság.
Tony Cunnane és a "robbanóanyag"
A felderítő bevetésen részt vevő Tony Cunnane-nek és társának még nagyobb csüggedést jelentett, amikor megtudták az igazat: szeretett – az Egyesült Királyságban igen népszerű – Tunnock süteményük robbant, illetve pukkant egy hatalmasat a nagy magasság és nyomáskülönbség miatt, mivel kicsomagolva hagyták a műszerfalon. A tanúság levonásából eredő következmények – a források szerint – ma is aktuálisak: soha többé nem lehetett a RAF-bombázók kabinjába a keksz alapú, csokoládéval bevont mályvacukros édességet bevinni.